Italeri - U.S.S. Carl Vinson C makett 1:720:
Minőség: 1. osztály
Ajánlott: 14 éves kortól
Az USS Carl Vinson egy modern amerikai nukleáris hajtású repülőgép-hordozó. Ennek az egységnek a gerincét 1975-ben fektették le, az indításra 1980 márciusában, az USA haditengerészetének pedig 1982-ben került sor. A hajó teljes hossza 332,8 méter, teljes szélessége 76,8 méter, elmozdulása pedig körülbelül 92 000 tonna. A maximális sebesség nem haladja meg a 32-33 csomót. A fedélzeti fegyverzet jelenleg a következőkből áll: két Sea Sparrow rakétavető, két RIM-116 hordozórakéta és három 20 mm-es Vulcan Phalanx CIWS készlet. A repülőgép-hordozó legfeljebb 90 olyan típusú repülőgépet vehet fel a fedélzetére, mint: F / A-18 Super Hornet, EA-18 Growler, E-2A Hawkeye vagy Sikorsky MH / SH-60.
Az USS Carl Vinson (CVN-70) a Nimitz-osztályú repülőgép-hordozók egyike. Az ilyen típusú hajók - a Gerald Ford osztályú egységek bevezetéséig - a történelem legnagyobb hajói voltak. Az Egyesült Államok haditengerészetének történetében ők voltak az első nukleáris hajtású hordozók is. A kezdetektől fogva az Egyesült Államok Haditengerészének csapásainak gerinceként tervezték őket, és várhatóan szorosan együttműködnek más árnyékoló hajókkal, például rombolókkal, fregattokkal és tengeralattjárókkal. Szinte jelképezik az amerikai haditengerészet tengerek fölötti dominanciáját és a világ értékelését. Az egyik ilyen repülőgép-hordozó az USS Carl Vinson (CVN-70), amelyet a virginiai Newport News-ban, a Newport News Shipbuilding épületében építettek. Az egység nem sokkal a szolgálatba lépés után vitorlázni kezdett a világ körül, 1984-ben pedig részt vett a RIMPAC 84. nemzetközi tengeri manőverben, 1988-ban pedig a Perzsa-öbölben az Earnest Will művelet utolsó szakaszában. Néhány évvel később (1994-ben) a fuvarozó visszatért erre a területre, hogy részt vegyen a Southern Watch hadműveletben. 2005-2009-ben a repülőgép-hordozó jelentős átalakításon ment keresztül, a nukleáris üzemanyag cseréjével együtt. Érdemes hozzátenni, hogy 2011-ben az USS Carl Vinson fedélzetéről dobták Oszama bin Laden maradványait a tengerbe. Az egyén aktív szolgálatban van. az USS Carl Vinson fedélzetéről dobták Oszama bin Laden holttestét a tengerbe. Az egyén aktív szolgálatban van. az USS Carl Vinson fedélzetéről dobták Oszama bin Laden holttestét a tengerbe. Az egyén aktív szolgálatban van.
A készletben található méretarányos Italeri modell ragasztást és festést igényel. A szükséges kiegészítőket (ragasztó, festék, ecset) a készlet nem tartalmazza.