A kültéri játékok fontosak, mert lehetőséget adnak a mozgásra és a szabadban töltött időre. Játszani a szabadban segíthet a személyes képességek fejlesztésében, a stressz oldásában, és javíthatja az egészségi állapotot. A kültéri játékok remek lehetőséget biztosítanak a család és barátok közötti kapcsolat erősítésére, a közös élmények megteremtésére, és a szórakozásra. A kültéri játékok között vannak sportos tevékenységek, mint például a házi labda, frizbi, baseball vagy kerékpározás, valamint társasozás, társasjáték, tábortűz, vagy sétálás a természetben. Válasszon olyan kültéri tevékenységet, amelynek ő is élvezi, és használja ki a szabadban töltött idő előnyeit!
A kültéri játékok és a rendszeres testmozgás pozitív hatással van a gyerekekre, beleértve a következőket:
Fejlődő testi egészség: A rendszeres mozgás javíthatja a szív- és érrendszeri egészséget, erősítheti az izmokat és csökkentheti a zsírlerakódást.
Segíti a koordinációt és egyensúlyt: A mozgás javíthatja a gyerekek mozgáskoordinációját és egyensúlyát, ami segítheti őket a sportban és más fizikai tevékenységekben.
Fejleszti képességet és a koncentrációt: A mozgás segíthet a gyerekeknek fenntartani a koncentrációjukat, ami javíthatja a tanulási képességüket.
Növekvő önbizalom és önbecsülés: A sikeres fizikai teljesítmény növelheti a gyerekek önbizalmát és önbecsülését.
Stresszcsökkentés: A mozgás segíthet a gyerekeknek kezelni a stresszt és az érzelmi problémákat.
Jobb alvás: A mozgás javíthatja a gyerekek alvási szokásait, ami segítheti őket nyugodtan és egészségesen aludni.
Ezen kívül a közösségi mozgásformák, mint például a sportcsapatok, segíthetik a gyerekeknek a kapcsolatépítésben és a közösségi részvételre való tanulásban.
Ha a szabadban játszunk, akkor az alábbi játékokat vigyük magunkkal:
- Frizbi
- Labdajátékok (rögbi, futball, kosárlabda)
- Bumeráng
- Tollaslabda
- Társasjátékok (nagy méretű sakk, dáma)
A szabadban szintén játszható sport a tollaslabda, ami két játékos által játszható sport egy a játékosok által választott erősségű ütéssel próbálnak egymástól távol tartani tollaslabdát. A cél az, hogy a labda a másik játékos területén landoljon, vagy olyan helyzetbe kerüljön, amelyből az azt ütő játékos nem tudja érvényes ütéssel visszaadni. A tollaslabda a teniszhez hasonló mozgásokat igényel, de sokkal kisebb pályán és könnyebb eszközzel játszható. A tollaslabdát leggyakrabban fűtő homokos vagy füves pályán játsszák, de vannak speciális betonpályák is.